יום שלישי, 17 בינואר 2012

הצלע הרביעית

כדי שתתחילו להתרגל, עירוני ק"ש  מבססת את מקומה  לנגד עינינו כקבוצה הגדולה הרביעית בליגה ודוחקת לאט לאט את בית"ר הגדולה מהתמונה. למעשה כבר היום ק"ש עולה על בית"ר ירושלים כמעט בכל המובנים. אם נשים בצד את הקהל וההיסטוריה- כבודם במקומם מונח, הניהול, היכולת הכלכלית, היכולת המקצועית והעתיד נוטים בבירור לצד הכחול של המאזניים. כבר העונה , אם לא יקרה דבר בלתי צפוי, ק"ש הולכת לקטוף את התואר האליפות  הראשון במטרה להתחיל מסורת ולא להיות תופעה חולפת או גימיק.

האיש והחזון. איזי שרצקי
הדבר המדהים בתופעה ששמה עירוני " איתוראן" ק"ש הוא שהקבוצה סך הכל בת 12. בשנת 2000 הגיע איש העסקים איזי שרצקי , בעלי חברת  איתוראן, לקרית שמונה ואיחד שתי קבוצות שהיו בעיר- הפועל ומכבי קרית שמונה. עירוני ק"ש הייתה באותה שנה בליגה א' וכבר בסיומה של עונת 2006/7 היא עלתה לראשונה לליגת העל- 3 ליגות בשש שנים!. בעונתה הראשונה בליגת העל היא חוללה הפתעה עצומה שסיימה את העונה הסדירה במקום השלישי והשתתפה בסיבובים הראשונים של גביע אופ"א.

כל הסימנים מצביעים על כך שקרית שמונה הולכת להישאר כאן ולהרבה זמן.

הון וחזון


בשונה מהרבה קבוצות בארץ ובדומה לרוב החברות הגדולות לק"ש יש חזון ברור, יותר נכון, מנהיג עם חזון. איזי שרצקי הגיע לק''ש עם חזון ברור לבנות קבוצה בצפון הארץ שתרכז את כל היישובים  באיזור ותעניק מסגרת שהיא בית לנוער, וקבוצה שאיתה הצפון יוכל להזדהות.כל עוד איזי שרצקי נמצא במערכת, מובטח גם הגב הכלכלי והניהול הנכון.

מחלקת הנוער


במרוצת השנים הקבוצה שדרגה את מחלקת הנוער בצורה משמעותית, המחלקה שמנתה 40 ילדים בשנת 2000 היום מונה כבר יותר מ-400 ילדים מכל הסביבה- מהערים, מעיירות הפיתוח ומהקיבוצים. קבוצת הנוער של הקבוצה היא כבר דיירת קבע בליגת העל של הנוער וכבר הספיקה להצמיח שמות כמו: וויאם עמאשה, אלרואי כהן, תומר סוויסה, אדריאן רוצ'ט,שלומי אביסידריס, עדי אלישע. על שחקנים כמו ווהאל מריסאת או יואל צ'חנוביץ' אני מבטיח שעוד תשמעו.

ששששקט

הפסטורליה והשלווה של איזור הצפון נכונה גם בקבוצת הכדורגל של ק"ש. הריחוק הגאוגרפי מרחיק את התקשורת והלחץ שהיא גוררת. כשאין מקומונים/צהובונים, לחץ של הקהל ופיתויים השחקנים יכולים להתמקד בדבר אחד בלבד.


תוצר מחלקת הנוער של ק"ש. וויאם עמאשה
דרך
אחד מהדברים הרבים שאיזי הנחיל לקבוצה זו הדרך וההמשכיות. המאמן הנוכחי רן בן שמעון ממשיך כבר את עונתו הרביעית במועדון. העובדה הזו והחופש שאיזי נותן לו מאפשרים לו ליישם את השקפת עולמו המקצועית על הקבוצה. המועדון דוגל בשיתוף שחקני בית (11 שחקנים) שמהווים את רוב הסגל. אפילו שחקנים שלא גדלו במועדון כמו סאלח חסארמה, יניב לביא (שעזב העונה אחרי 8 עונות)  ממש מזוהים עם המועדון.דוגמה קטנה ל"חוצפה"  של הקבוצה היא הרכישה האחרונה של 2 שחקני הנוער הבולטים של טובורק - הבלם בן ווהבה והחלוץ רועי זיכרי. הפריבילגיה של רכישת הכישרונות הצעירים מטובורק הייתה שמורה עד כה לקבוצות הגדולות בארץ.

כל הסימנים הללו הם חלק מהדרך הברורה של קרית שמונה לליגה של הגדולים.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה